7 Temmuz 2015 Salı

Hilmi Yavuz'un el yazısıYamanlar Kolejinin sevgili hocaları ve sevgili öğrencileri,
Yamanlar Koleji bir markadır. Türkiye’de, geçmişte, benim okuduğum Kabataş Erkek Lisesi de dahil olmak üzere, onlarca “marka” lise vardı. Son elli yıldır, lise öğretimi (ve eğitimi) giderek sıradanlaşmış bulunuyor. Hep söylemiş, yazmışımdır ; üniversite, meslek öğretimidir; öğrenci dünya görüşünü, ahlaki duruşunu lise eğitimi ile edinir. Geçmişte ve şimdi marka olan liseler bu eğitimi (terbiyeyi) vermiş olan o okullardır. Yamanlar Kolejini bu düzeyde bir okul olarak görmek, beni daima bahtiyar etmiştir. Rabbim sa’yinizi meşkür kılsın…

Hilmi YAVUZ
28.04.2014
http://yamanlarkoleji.com/hilmi_yavuz-TR-335--1.html
*

HİLMİ YAVUZ EDİRNE’DE, BİZ DE ONUN YANINDA… Yayın tarihi: 14.04.2014

           Edirne Valiliğinin 11-12 Nisan 2014 tarihlerinde Edirne Margi Otel ve Devecihan Kültür Merkezinde düzenlediği “ Edirne’de Hilmi Yavuz/ Hilmi Yavuz’da Edirne” programına katıldık.
Edirne Valiliğinin 11-12 Nisan 2014 tarihlerinde Edirne Margi Otel ve Devecihan Kültür Merkezinde düzenlediği “ Edirne’de Hilmi Yavuz/ Hilmi Yavuz’da Edirne” programına katıldık. Şair ve düşünce adamı Hilmi Yavuz’un 78. doğum günü onuruna düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin türlü illerinden gelen akademisyen ve şairler, Yavuz’u anlattılar. Programın sonunda da konuşmacı olarak Hilmi Yavuz’u dinledik.
Edirne Valiliği’nin Ercan Yılmaz’ın editörlüğünde “Hilmi Yavuz Armağanı” olarak hazırlattığı “Şairsin, Hüznünden Belli” adlı kitap da ilk kez okurlarla buluştu. Sayın Yavuz, okulumuz için imzaladığı kitabın yanında okulumuzun “Edebiyat Arkeolojisi Grubu”na da özel bir anı bıraktı.Bu etkinliği düzenleyen Edirne Valiliğine şükranlarımızı bildirirken, şairimize onun deyişiyle seslenip saygılarımızı sunarız. “Bin yaşayın!”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder